Ośrodek Wsparcia przy Placu Wolności 8-9

Dostępność architektoniczna

Ośrodek Wsparcia przy Placu Wolności 8-9

 

Dostępność wejścia do budynku

Do budynku prowadzi jedno wejście główne - od Placu Wolności oraz wejście tylne, przed którym znajduje się parking, od ul. Karola Miarki. Do budynku można wejść po schodach lub za pomocą windy, która znajduje się na zewnątrz, przystosowana jest dla osób niepełnosprawnych. W holu znajdują się schody. W budynku znajduje się winda. Toalety przystosowane są dla osób niepełnosprawnych.

 

Miejsca parkingowe wyznaczone dla osób z niepełnosprawnościami

Budynek posiada dostęp do własnego parkingu od ul. Karola Miarki, z wydzielonymi dwoma miejscami parkingowymi dla osób niepełnosprawnych ze znakiem informacyjnym pionowym D-18a i T-29 oraz poziomym P-24.

 

Tłumacz języka migowego, komunikacja, pętla indukcyjna, lupy, pies asystujący

Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. W budynku nie ma pętli indukcyjnych. W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Brajla ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących. Aby skontaktować się z nami można skorzystać z pomocy osoby przybranej tj. osoby, która ukończyła 16 lat i została wybrana przez osobę zainteresowaną w celu ułatwienia porozumienia z nią i udzielenia jej pomocy w załatwieniu spraw.

 

Komunikacja pozioma

Korytarze w budynku są bezkolizyjne, nie posiadają progów, mają czytelny i intuicyjny układ.

 

Komunikacja pionowa

Budynek Ośrodka Wsparcia wyposażony jest w windę zewnętrzną, która dociera na parter budynku oraz windę wewnętrzną, która dociera na wszystkie kondygnacje budynku.

 

Rodzaje zastosowań dla osób z niepełnosprawnościami

W budynku znajdują się toalety dla osób z niepełnosprawnościami, w tym także na wózkach inwalidzkich. 

 

Uwaga! Informujemy, że Ośrodek Wsparcia nie zapewnia możliwości komunikowania się za pośrednictwem tłumacza języka migowego. Urząd Miasta w Raciborzu zapewnia możliwość komunikacji  za pośrednictwem tłumacza migowego.