Instrukcja obsługi

Niniejsza instrukcja dotyczy podmiotowych stron Biuletynu Informacji Publicznej, na których udostępnia się informacje publiczne, utworzone, utrzymywane i aktualizowane przez Podmiot zobowiązany do tego ustawą.

Przeglądanie

Po lewej stronie witryny BIP znajduje się menu przedmiotowe, czyli wykaz grup tematycznych, w których są zestawione informacje publiczne udostępnione w BIP. Dostęp do treści poszczególnych pozycji z menu uzyskać można poprzez kliknięcie w daną pozycję menu. W przypadku zagłębiania się struktury publikacji w poszczególnych publikacjach mogą wystąpić w górnej części wyświetlanej treści odnośniki do innych publikacji. Dostępne są one w części "dokumenty powiązane" i następnie "zobacz więcej". Ewentualne załączniki do danych publikacji dostępne są pod każdą publikacją w części Załączniki - gdzie możliwy jest ich podgląd lub pobranie.

Wyszukiwarka: W górnej części stron BIP zawsze dostępna jest wyszukiwarka treści – szukaj w serwisie . Za jej pomocą możliwe jest szybsze odnalezienie wybranych informacji. Wystarczy wpisać szukane słowo w pole szukaj w serwisie, a system wyświetli podstrony z szukanym tekstem.

Drukowanie treści

Możliwe jest także wydrukowanie aktualnie wyświetlanej publikacji. Czynność tą wykonujemy poprzez kliknięcie ikonki drukarki dostępnej po prawej stronie serwisu.

Zapis treści

Wybraną publikację można skopiować w postaci pliku tekstowego na dysk twardy własnego komputera

Informacje

Dostęp do informacji publicznych udostępnionych w BIP jest również możliwy poprzez stronę główną BIP posiadającą adres URL - BIP
Ze stron BIP dostęp pod ten adres uzyskujemy poprzez kliknięcie loga BIP umieszczonego po prawej stronie serwisu BIP.

Informacje o redaktorach BIP

Informację o osobach redagujących zawartość stron BIP możemy uzyskać poprzez kliknięcie linku Redaktorzy bip'u, który dostępny jest w dolnej części głównego menu.